flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історична довідка

         Місто Татарбунари розташоване над річкою Когильник, що впадає в озеро Сасик. Відстань від міста Татарбунари до міста Одеса складає 142 км., до найближчої залізничної станції Сарата - 24 км. Місто сполучене з обласним центром шосейним шляхом. Кількість населення – 9.3 тис. чоловік.
         Татарбунарський район перетинають кілька автошляхів, які сполучають районний центр і майже всі населені пункти із залізничними станціями та шосейними автомагістралями, що ведуть до м. Одеса та м. Ізмаїл. 
         Сама назва Татарбунари (Татар - Бунари) татарського походження, що означає колодязь або джерело.
         У зв’язку з відсутністю архівних даних щодо утворення Татарбунарського районного суду Одеської області, датою його заснування можна вважати 1945 рік.

         Татарбунарський суд неодноразово змінював свою назву. В період існування Ізмаїльської області Татарбунарський район поділявся на два райони – Татарбунарський та Тузлівський. Тому на той час існували Народний суд Татарбунарського району Ізмаїльської області та Народний суд Тузлівського району Ізмаїльської області. Наразі колишній “Татарбунарський народний суд” носить назву “Татарбунарський районний суд Одеської області”.
         Першими суддями, які здійснювали правосуддя, були:
• Седая 
• Бреденко 
• Кульшин
• Вдовенко
• Попік
• Грозан 

         В 1983 році суддею Татарбунарського районного суду була призначена **, яка з 1984 р. по 2012 р. була незмінним головою Татарбунарського районного суду. В 2012 році ** отримала почесне звання «Заслужений юрист України».

         З 1985 р. по 2020р. суддями Татарбунарського районного суду були: Чорний І.П.,**

        ** була призначена суддею Татарбунарського районного суду Одеської області відповідно до Указу Президента України від 5 серпня 1998 року. Працювала на посаді судді  по березень 2017 року. З 2007 року по 2013 рік ** була заступником голови суду. З листопада 2012 року по вересень 2013 року виконувала обов’язки голови суду. Рішенням Вищої ради юстиції від 17 вересня 2013 року була призначена на посаду голови Татарбунарського районного суду строком на п’ять років. Рішенням Вищої ради правосуддя від 23.02.2017 року ** звільнена з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

        *** призначений на посаду судді Татарбунарського районного суду Одеської області відповідно до Указу Президента України від 18 жовтня 2013 року № 570/2013. З березня по липень 2017 року був на посаді голови суду. З 7 по 16 червня 2017 року суддя *** проходив навчання у містах Гаага та Лейден (Королівство Нідерланди) за програмою MATRA з питань верховенства права на тему «Адміністрування правосуддя». На підставі рішення Вищої ради правосуддя від 13.07.2017 року №2040/0/15-17 ** звільнений з посади судді Татарбунарського районного суду Одеської області за власним бажанням.

        *** була призначена суддею Татарбунарського районного суду Одеської області відповідно до Указу Президента України від 15 січня 2001 року. На посаді судді працювала по липень 2017 року. Рішенням Вищої ради правосуддя від 27.07.2017 року ** звільнена з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

        З липня 2018 року по липень 2019 року у штаті суду працював суддя **. ** був тимчасово переведений шляхом відрядження з Мар’їнського районного суду Донецької області, відповідно до Указу Президента України від 19.07.2018 року № 211/2018.  З 30 березня по 11 квітня 2019 року суддя** відвідав Сполучені Штати Америки зі спеціалізованим навчальним візитом «Практика громадських центрів правосуддя».

        ** була призначена суддею Татарбунарського районного суду Одеської області відповідно до Указу Президента України від 13 серпня 2002 року.  З 17 вересня 2013 р. по 01 квітня 2015 р. була заступником голови суду. З 5 жовтня 2019 року обрана головою суду. Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.09.2019 року ** звільнена з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

 

Станом на 01 жовтня 2019 року до складу суду входять:

В. о. Голови суду, суддя – **.

 

Завдання суду:

Відповідно до статті 2 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих  Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Татарбунарський районний суд Одеської області є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. 
Татарбунарський районний суд Одеської області складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначається голова суду. 
Татарбунарський районний суд Одеської області розглядає цивільні та адміністративні справи, кримінальні справи (провадження), а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.

Напрямки (функції) діяльності суду:

Відповідно до визначених законодавством України завдань суд забезпечує:
- здійснення правосуддя в кримінальних справах (провадженнях);
- здійснення правосуддя в цивільних справах;
- здійснення правосуддя в адміністративних справах;
- здійснення правосуддя в інших судових справах;
- розгляд і вирішення звернень громадян відповідно до компетенції суду, передбаченої законодавством України.

Принципи діяльності суду:

  1. Принцип ефективності - якісний розгляд всіх судових справ у найкоротші терміни з мінімальними матеріальними та кадровими витратами;
  2. Принцип спеціалізації - всі підрозділи та посадові особи суду виконують різні локальні завдання;
  3. Принцип єдності керівництва та контролю - встановлення лінійного типу безпосередньої підпорядкованості, за яким кожна посадова особа субординаційно підпорядкована тільки одному керівнику.