Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14 та 15 липня 2020 року керівник апарату суду Надія Колесник, консультант суду Тетяна Загорняк, судовий розпорядник Ксенія Іванова та архіваріус Тетяна Гіржева взяли участь у тренінгу «Як створити в громаді дружнє до дітей правосуддя?»
Захід проводився Координаційним офісом безпеки в м. Татарбунари в рамках проекту «Дружнє до дитини правосуддя в невеликих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України». Спікер: Юлія Лісова - адвокат, правова радниця Громадського центру правосуддя м. Татарбунари.
Мета тренінгу - підвищення знань та навиків щодо процесуальних прав неповнолітніх, специфіки нетравматичної роботи з дітьми, а також практичного узгодження місцевого протоколу взаємодії зі створенням мульти-дисциплінарної команди та відкриття «зеленої кімнати» для нетравматичної роботи з неповнолітніми.
Учасниками навчання, крім працівників суду, стали адвокати, слідчі, поліцейські, начальник Татарбунарського районного сектору Державної установи «Центр пробації», соціальні працівники, представники батьківських комітетів, громадські активісти.
«Зелена кімната» - це сучасна ефективна форма роботи з дітьми, надання соціально-психологічної та правової допомоги дітям уразливих категорій, дітям, які потерпіли від злочинних посягань або стали свідками злочину.
У перший день тренінгу були розглянуті наступні питання:
- поняття та принципи правосуддя, дружнього до дитини,;
- міжнародні стандарти нетравматичного опитування дитини, яка постраждала від насильства чи була свідком насильства;
- особливості допиту неповнолітнього;
- безпечне середовище та методика «зелена кімната»;
- особливості комунікації з неповнолітнім, розпізнавання у дітей стресу, робота з дітьми з порушенням інтелекту.
Протягом другого дня тренінгу учасники працювали над практичним впровадженням інструментів дружнього до дитини правосуддя, узгодили місцевий протокол взаємодії та роботу мульти-дисциплінарної команди для роботи з дітьми, відкриття на базі Координаційного офісу безпеки «зеленої кімнати» для нетравматичної роботи з неповнолітніми.
Під час роботи в групах та подальшого аналізу присутні дали відповіді на питання:
Для чого створювати «зелену кімнату»?
Які органи можуть бути дотичні до цієї діяльності?
Ризики, що можуть виникати під час функціонування «зеленої кімнати?»
Всі учасники тренінгу під час обговорення погодилися, що «зелена кімната» стане корисною ініціативою у багатьох напрямках роботи не лише з дітьми, а й з дорослими для міста та громади.