Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
6 листопада керівник апарату Татарбунарського районного суду Надія Колесник та секретар судового засідання, в.о. прес-секретаря Інна Дечева взяли участь у заході, присвяченому медіаграмотності.
Організаторами заходу були керівник Громадського центру правосуддя у місті Татарбунари Леонід Семененко та представниця громадської організації «Комітет виборців України» Євгенія Генова.
Що таке медіаграмотність?! Це знання, які дають можливість людині аналізувати й критично оцінювати інформацію з різних джерел.
Ця тема є дуже актуальною, оскільки всі ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня ми отримуємо та надаємо безліч різноманітної інформації. Дуже часто в мережі Інтернет поширюються неправдиві новини, у тому числі про суди та суддів, тому для вірного сприйняття варто їх фільтрувати та перевіряти.
Пропонуємо скористатись деякими порадами:
Дослідіть сайт з новиною, його місію, контактні дані, від кого журналісти отримали інформацію
Заголовки бувають обурливими, щоби привернути увагу, тому читайте всю історію
Перевірте, чи автору можна довіряти? Це реальні особи?
Стара новина може не бути релевантною поточним подіям
Зверніться до сайту з перевірки фактів або офіційного джерела. Пошукайте докази, що підтверджують або спростовують отриману інформацію
Навички критичного мислення дають змогу не потонути в інформаційній лавині та не піддатися маніпуляціям
Видання подають власний погляд на події: у кожного своя правда, що залежить і від переконань самих журналістів, і від інтересів власників. Щоб більш-менш осягнути загальну картину, обов’язково читайте різні медіа й формуйте незалежний погляд
Якщо у тексті вислови на кшталт «нахабно заявив», «щиро запевнив», «підозрілий вигляд», «добросовісний чоловік», найімовірніше, думкою читача намагаються маніпулювати. Спробуйте зрозуміти позицію обох сторін.