flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Що таке медіаграмотність?!

07 листопада 2019, 16:44

6 листопада керівник апарату Татарбунарського районного суду Надія Колесник та секретар судового засідання, в.о. прес-секретаря Інна Дечева взяли участь у заході, присвяченому медіаграмотності.

Організаторами заходу були керівник Громадського центру правосуддя у місті Татарбунари Леонід Семененко та представниця громадської організації «Комітет виборців України» Євгенія Генова.

Що таке медіаграмотність?! Це знання, які дають можливість людині аналізувати й критично оцінювати інформацію з різних джерел.

Ця тема є дуже актуальною, оскільки всі ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня ми отримуємо та надаємо безліч різноманітної інформації. Дуже часто в мережі Інтернет поширюються неправдиві новини, у тому числі про суди та суддів, тому для вірного сприйняття варто їх фільтрувати та перевіряти. 

Пропонуємо скористатись деякими порадами:

  • Звертайте увагу на джерело

Дослідіть сайт з новиною, його місію, контактні дані, від кого журналісти отримали інформацію

  • Читайте весь матеріал

Заголовки бувають обурливими, щоби привернути увагу, тому читайте всю історію

  • Перевірте, хто автор

Перевірте, чи автору можна довіряти? Це реальні особи?

  • Перевірте дату публікації

Стара новина може не бути релевантною поточним подіям

  • Порадьтеся з експертами

Зверніться до сайту з перевірки фактів або офіційного джерела. Пошукайте докази, що підтверджують або спростовують отриману інформацію

  • Вмикайте критичне мислення

 Навички критичного мислення дають змогу не потонути в інформаційній  лавині та не піддатися маніпуляціям

  • Порівняйте подачу інформації з різних джерел

Видання подають власний погляд на події: у кожного своя правда, що залежить і від переконань самих журналістів, і від інтересів власників. Щоб більш-менш осягнути загальну картину, обов’язково читайте різні медіа й формуйте незалежний погляд

  • Звертайте увагу на мову

  Якщо у тексті вислови на кшталт «нахабно заявив», «щиро запевнив», «підозрілий вигляд», «добросовісний чоловік», найімовірніше, думкою читача намагаються маніпулювати. Спробуйте зрозуміти позицію обох сторін.