Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Перша зустріч у форматі «кава із суддею» відбулась 21 лютого 2019 року в приміщенні Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари.
Суддя Татарбунарського районного суду Олександр Сметаняк зустрівся із містянами за горнятком кави, та розповів про діяльність та проблеми суду, впровадження судової реформи. Також на зустрічі обговорили поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду.
В подальшому, випити кави та поговорити із суддями та працівниками суду можна буде у приміщенні Громадського центру правосуддя щомісяця.
Ідея такої ініціативи полягає в можливості спілкування мешканців громади з суддями та працівниками суду щодо проблем доступу до правосуддя не в офіційних кабінетах, а у неформальній «нейтральній» обстановці за горнятком кави.
Перша неформальна зустріч містян із суддею викликала неабиякий ажіотаж серед містян. Багато хто сумнівався, що суддя районного суду знайде можливість зустрітись з мешканцями громади та неформально обговорити наявні проблеми з доступом до правосуддя. Але, попри такі побоювання, 21 лютого у затишному кабінеті Громадського центру правосуддя, пройшла перша неформальна зустріч у форматі «кава з суддею».
Зустрітись з суддею Олександром Сметаняком прийшли представниці навчальних закладів міста, громадські радники, працівниці бібліотечної системи та громадські активістки. Містяни ближче познайомились Олександром Сметаняком, дізнались про професійний шлях судді та подальші плани. Жителів громади також цікавили умови праці у судді та працівників суду, чи буде проведено ремонт приміщення суду, як і чим допомагає суду місцева влада. Також говорили про проблеми впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду та яким чином можна впливати на ситуацію.
В подальшому, випити кави із суддями та працівниками суду можна буде щомісяця у приміщенні Громадського центру правосуддя, атмосфера якого сприймається людьми з довірою. Місцеві мешканці матимуть можливість у неформальній атмосфері поспілкуватися з представниками судової влади, дізнатися більше про їхню роботу, висловити свої побажання та пропозиції. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, окрім налагодження комунікації представників суду з мешканцями громади, такі неформальні зустрічі сприятимуть популяризації професії судді і підвищенню довіри до судової влади.