flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За репост Скабєєвої працівнику райради заборонили обіймати посади на 10 років

19 вересня 2022, 14:55

Інгулецький районний суд Кривого Рогу  визнав винним спеціаліста житлово-комунального господарства виконкому Інгулецької райради у колабораційній діяльності.

За матеріалами справи, обвинувачений під час воєнного стану, 9 травня, розмістив на своїй сторінці в «Однокласниках» допис із російського інформаційного ресурсу «Ольга Скабеева», на якому зображена окупована військами РФ південна частини України та її слова на підтримку окупації частини території: «Херсонщина не вернётся в состав Украины». Під цим дописом він залишив коментар, де просив громадян України «не бути ідіотами» та «підтримати проведення спеціальної операції на території України».

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ст.111-1 ч.1 ККУ — публічне заперечення громадянином України тимчасової окупації частини території України державою-агресором, публічні заклики до підтримки дій держави-агресора та незаконних збройних формувань.

Прокурор просив суд розглянути справу в спрощеному порядку без проведення судового розгляду. Громадянин визнав свою вину та погодився із обставинами справи. 

Суд врахував ступінь тяжкості злочину, особу обвинуваченого, який не судимий, за місцем проживання скарг на нього не надходило. До обставин, що пом’якшують покарання, суд відніс щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Суд заборонив чоловіку обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на 10 років.

Ноутбук обвинуваченого, з якого він робив дописи в «Однокласниках», конфіскують і передадуть у дохід держави.

Джерело