flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«ЗАСУДИВ» ІНОЗЕМНИХ ЗАХИСНИКІВ ДО СМЕРТНОЇ КАРИ – ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ ПСЕВДОСУДДІ ВЕРХОВНОГО СУДУ «ДНР»

22 липня 2022, 14:15

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину України заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, мешканець м. Вуглегірська Донецької області займає посаду «судді» у незаконно створеному судовому органі – так званому верховному суді псевдореспубліки «ДНР».

Підозрюваний і ще двоє незаконно призначених «суддів», грубо порушуючи вимоги національного законодавства та норми міжнародного гуманітарного права, а також застосовуючи незаконно введене у невизнаній республіці кримінальне законодавство, призначив двом громадянам Великої Британії, а також підданому Королівства Марокко, , які офіційно захищали Україну в лавах ЗСУ, «покарання» у вигляді смертної кари, «покарання» у вигляді смертної кари.

Такий вид покарання заборонений ст. 1 Протоколу № 6 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який стосується скасування смертної кари, від 28.04.1983 року.

Окрім цього, «засуджені» іноземці є комбатантами та у відповідності з Додатковим протоколом до Женевських конвенцій від 12.08.1949 року щодо захисту жертв міжнародних збройних конфліктів мають право брати безпосередню участь у воєнних діях.

Досудове розслідування здійснюється СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

ДЖЕРЕЛО