flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сільське таксі.

11 травня 2021, 10:36

Житель Татарбунарської ТГ на мотоблоці із саморобним причепом, повністю заповненого тюками з соломою, ризикнув підвезти свого односельця, посадивши його на тюки.  Горе-таксист їхав ґрунтовою дорогою.  В якомусь місці дороги було просідання ґрунту, колесо мотоблоку потрапило у вибоїну і пасажир, який знаходився поверх тюків із соломою, випав на землю. Чоловік отримав тілесні ушкодження, від яких помер в реанімаційному відділенні лікарні.

       Під час судового розгляду, обвинувачений повністю визнав свою вину у порушенні ПДР, що спричинило смерть потерпілого. Родичі потерпілого не мали претензій матеріального та морального характеру та просили не позбавляти волі обвинуваченого.

       Суд прийняв до уваги всі обставини справи та визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого). Призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років, застосовуючи ст. 75 КК України, обвинуваченого звільнено від призначеного покарання з іспитовим строком на 2 роки.

       Шановні водії, керуючи мотоблоками, сівалками, поливалками, комбайнами, тракторами, не проявляйте злочинну самовпевненість! Ваш транспорт рухається не надто швидко, але також небезпечний під час своєї роботи. Будьте уважними до дорожньої обстановки, до інших транспортних засобів і особливо до ваших пасажирів, якщо їх перевезення не заборонено!