Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Наприкінці червня 2018 року до Татарбунарського районного суду надійшло кримінальне провадження відносно 33-річного громадянина М., який проживає у м. Одеса з цивільною дружиною та двома малолітніми дітьми.
М. тривалий час ревнував до своєї цивільної дружини чоловіка Г. та раніше неодноразово погрожував йому фізичною розправою. Одного вечора М., в стані алкогольного сп’яніння, знаходився в селі, де, проживає Г. та хотів нібито «поговорити» з суперником, оскільки напередодні наслухався від знайомих підбурюючих історій про зрадницькі стосунки за його спиною. М. перегородив дорогу своїм автомобілем чоловіку Г., котрий їхав на велосипеді, потім підійшов до нього та силою потягнув в салон свого автомобіля. Далі, М. з травматичного пістолету здійснив 7 пострілів по ногам Г. Однак, незважаючи на застосування фізичного насильства та травматичної зброї, чоловік чинив опір і його не вдалось затягнути до автомобіля. В результаті пострілів, здійснених М., потерпілому спричинено легкі тілесні ушкодження у вигляді саден. Під час повернення у м. Одеса, обвинувачений викинув свій травматичний пістолет з мосту.
Через 2 місяці після цього випадку, М. з друзями знаходився в тому ж селі. Вночі він вирішив «поговорити» вже з іншим чоловіком Л., якого підозрював у згвалтуванні своєї цивільної дружини. Л. зі своєю дружиною йшли по вулиці, та побачивши, що з автомобіля в їх сторону направляється М., почали тікати. Л. встиг втекти, а його дружина відстала. Троє чоловіків наздогнали жінку, схопили за куртку, погрожуючи вогнепальною зброєю, та силою потягнули до салону автомобіля. Після цього вони сіли в автомобіль та повезли жінку в невідомому напрямку. За умовами викрадачів, жінка повинна була зателефонувати своєму чоловіку Л., який втік, та змусити його зустрітися з ревнивцем М. Після того як жінка виконала умову, чоловіки висадили її на дорозі та дали грошей, аби вона змогла доїхати додому.
Під час досудового розслідування між обвинуваченим та прокурором була укладена угода про визнання винуватості, за умовами якої обвинувачений визнав свою винуватість у вчиненні злочинів та сторони погодились на призначення узгодженого покарання. Угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких завдана шкода лише державним чи суспільним інтересам.
Потерпілі не заперечували проти затвердження угоди про визнання винуватості.
Вироком Татарбунарського районного суду було затверджено угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим. Чоловіка визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.2 ст.146, ч.4 ст. 296, ч.2 ст. 27, ч.2 ст. 146 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі, яке шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, складає 5 років.
Згідно ст. 75 КК України, М. звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 3 роки та покладено обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання або роботи; виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.
Також з М. стягнуто на користь держави витрати за проведення експертиз в сумі 2164 грн. 91 коп.
Станом на 19 листопада 2018 року вирок не оскаржувався та набрав чинності.