Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні стало суворішим покарання за водіння в нетверезому стані. 27 липня 2016 року набрав чинності закон про посилення адміністративної відповідальності за водіння в нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів. Закон про збільшення штрафів за водіння в нетверезому стані діє в Україні вже більше року.
За період з 1 вересня по 18 жовтня 2017 року на адресу Татарбунарського районного суду Одеської області надійшло 13 матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КпАП України. 12 правопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, та призначено покарання у вигляду штрафу в розмірі 10 200 грн., що підлягає сплаті на користь держави з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів терміном на 1 рік. Одного правопорушника притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20 400 гривень, який підлягає сплаті на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки. Жоден із 13-ти правопорушників не сплатили добровільно штраф. Постанови суду, які набрали чинності, направлено на примусове виконання.
Для порівняння: в минулому році з 1 вересня по 18 жовтня судом розглянуто 24 справи про адміністративні правопорушення за ст.130 КУпАП, з них 7 правопорушників сплатили штраф добровільно.
Таким чином, спостерігаємо тенденцію зменшення кількості правопорушень, скоєних водіями в стані алкогольного сп’яніння.
P.S. У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6679, у якому пропонують посилити боротьбу з нетверезими водіями. Законопроектом пропонують надати поліції право проводити систематичні перевірки водіїв на стан алкогольного сп'яніння. Штрафи за водіння в нетверезому стані можуть підвищити до 40 тисяч гривень.
За статистикою в Україні протягом останніх півроку складено 46 тисяч протоколів за водіння в стані алкогольного сп'яніння. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я саме алкоголь є однією з найчастіших причин ДТП.