flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Встановлення факту проживання на території України.

01 лютого 2016, 12:37

 В 1957 році в селі Струмок Татарбунарського району народилася дівчинка. З невідомих причин її мати не звернулася своєчасно до РАЦСу з необхідними документами про реєстрацію народження своєї дитини та не одержала свідоцтва про її народження. З цього приводу Татарбунарським районним судом Одеської області в 2012 році було встановлено факт народження 55-річній  громадянки Л.  і на підставі рішення суду у 2015 році їй було видано свідоцтво про народження.

При зверненні до Татарбунарського РСГУДМС з приводу отримання громадянства України, громадянка Л. отримала відмову у зв’язку з тим, що їй необхідно в судовому порядку встановити факт постійного проживання на території України станом на 24 серпня 1991 року.

Відтак громадянка Л. звернулась до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання на території України для оформлення громадянства  України. В судовому засіданні вона довела, що дійсно завжди жила в  селі Струмок. Підтвердила, що закінчила повний курс Струмківської середньої загальноосвітньої школи, працювала у колгоспі у цьому ж селі .

Належність та набуття громадянства України встановлюється на підставі Закону України «Про громадянство України» і може пов'язуватися із фактом постійного проживання на території України в певний час.

Рішенням Татарбунарського районного суду заяву громадянки Л. задоволено.

Торкаючи тему громадянства України хочу нагадати читачам, що громадянин України — це не лише той, хто має синій паспорт, прикрашений тризубом, не лише той, хто бере участь у виборах, цікавиться життям власної держави тощо. Чи часто ми замислюємося над питанням: яким повинен бути справжній громадянин Держави. Це людина, яка добре володіє українською мовою, шанує традиції свого народу, бо це цінності, що передаються в спадок із покоління в покоління.

Кожен повинен обов'язково шанувати своїх батьків, бо без цієї поваги не можна називатися громадянином. На людину, яка забула про своє минуле, втратила зв'язок зі своєю Вітчизною, не можна покластися у складних ситуаціях.

Справжній громадянин, вихований на традиціях народу, буде від щирого серця любити Україну і, не чекаючи подяки, завжди прийде на допомогу. І саме такі люди все зроблять задля добробуту й справедливості, в ім'я процвітання й честі рідної країни.

  Прес-служба Татарбунарського районного суду.